Women's Champions League (Semi-finals)
15:00
PSG Féminines Olympique Lyonnais
Algeria - Ligue Professionnelle 1
19:00
Oran Belouizdad
Argentina - Copa de la Liga Pro. (Semi-finals)
19:30
Argentinos Jrs. Velez Sarsfield
Argentina - Primera B Nacional (Group Stage)
00:40
Defensores de Belgrano 2 - 0 Atlanta
FT
17:10
Brown de Adrogué Colon
19:00
Deportivo Moron Aldosivi
19:00
Guillermo Brown Arsenal(SAm)
19:30
Alvarado San Miguel
19:30
San Telmo Deportivo Madryn
19:30
Temperley Estudiantes Rio Cuarto
20:00
Gimnasia de Jujuy Deportivo Maipú
20:00
San Martín Atlético Rafaela
20:30
Atlético Güemes Ferro Carril Oeste
20:30
Chaco For Ever Defensores Unidos
20:30
Gimnasia y Esgrima Mendoza Gimnasia y Tiro
23:10
All Boys Chacarita Junior
Austria - Bundesliga
13:30
LASK Linz Rapid Vienna
13:30
TSV Hartberg Austria Klagenfurt
16:00
RB Salzburg Sturm Graz
Austria - 2. Liga
09:30
SKN St. Pölten Stripfing
Belarus - Premier League
14:00
Gomel Minsk
16:00
Slavia Mozyr Arsenal Dzerzhinsk
18:00
Shakhtyor Soligorsk Slutsk
Belgium - Pro League Play-Offs (Championship Play-off)
12:30
Genk Club Brugge KV
15:00
Cercle Brugge Anderlecht
17:30
Union Saint-Gilloise Antwerp
18:15
RWD Molenbeek Kortrijk
Brazil - Campeonato Brasileiro
01:00
Bahia 1 - 0 Gremio
FT
15:00
Flamengo Botafogo RJ
20:00
Corinthians Fluminense
20:00
Cruzeiro Vitoria
22:30
Fortaleza Red Bull Bragantino
22:30
Juventude Atletico PR
Bulgaria - First League
13:15
Hebar Pazardzhik Lokomotiv Sofia
15:45
Ludogorets Razgrad Krumovgrad
18:15
Cherno More Lokomotiv Plovdiv
Chile - Campeonato Nacional
17:30
Everton Viña del Mar Coquimbo Unido
20:00
Huachipato Universidad de Chile
23:00
Colo-Colo Unión La Calera
Cyprus - First Division
17:00
AEK Larnaca Anorthosis Famagusta
17:00
Aris Limassol Pafos
17:00
Omonia Nicosia APOEL
Czech Republic - Gambrinus Liga
14:00
Baník Ostrava Slovan Liberec FC
14:00
Bohemians Pardubice
14:00
Ceské Budìjovice Slovácko
14:00
FK Jablonec Mladá Boleslav
14:00
Hradec Králové Slavia Prague
14:00
SK Sigma Olomouc AC Sparta Prague
14:00
Tescoma Zlín Karviná
14:00
Viktoria Plzen FK Teplice
Denmark - Superliga
13:00
Odense Hvidovre
13:00
Viborg Randers
15:00
FC Nordsjælland Brondby
17:00
FC Copenhagen AGF Arhus
England - Premier League
14:00
Bournemouth Brighton
14:00
Tottenham Arsenal
16:30
Nott'm Forest Man. City
England - Women's Super League
12:30
Everton LFC Arsenal WFC
14:00
Aston Villa WFC West Ham United WFC
14:00
Tottenham Hotspur LFC Brighton WFC
15:00
Leicester City WFC Manchester United WFC
18:45
Bristol City WFC Manchester City WFC
France - Ligue 1
12:00
Metz Lille
14:00
Clermont Reims
14:00
Lorient Toulouse
14:00
Strasbourg Nice
16:05
Rennes Brest
18:00
Lyon Monaco
20:00
Marseilles Lens
Germany - Bundesliga
14:30
B.M'gladbach Union Berlin
16:30
Mainz 05 FSV Cologne
18:30
SV Darmstadt 98 1. FC Heidenheim
Germany - 2. Bundesliga
12:30
Magdeburg VFL Osnabrück
12:30
Nurnberg Karlsruher
12:30
SV Wehen Greuther Fürth SpVgg
Germany - 3. Liga
12:30
RW Essen FC Ingolstadt 04
15:30
Freiburg II Ulm 1846
18:30
Unterhaching 1860 Munich
Indonesia - Liga 1
09:00
Persebaya Persik Kediri
Italy - Serie A
11:30
Inter Torino
14:00
Bologna Udinese
17:00
Atalanta Empoli
17:00
SSC Napoli Roma
19:45
Fiorentina Sassuolo
Japan - J League
06:00
Sanfrecce Hiroshima Kawasaki Frontale
06:00
Tokyo Verdy Avispa Fukuoka
07:00
Gamba Osaka Kashima Antlers
07:00
Kashiwa Reysol Sagan Tosu
07:00
Urawa Reds Nagoya Grampus
Japan - J2 League
05:00
Fagiano Okayama Shimizu S-Pulse
05:00
Roasso Kumamoto Oita Trinita
06:00
Blaublitz Akita Yokohama FC
06:00
Kagoshima United Renofa Yamaguchi
06:00
Tochigi S.C. Iwaki
06:00
Tokushima Vortis Montedio Yamagata
Korea Republic - K League 1
06:00
Jeonbuk Hyundai Motors Daegu FC
06:00
Pohang Steelers Incheon United
08:30
Ulsan HD Jeju United
Mexico - Liga MX (Clausura)
00:06
FC Juárez 1 - 1 León
FT
02:00
Tigres 4 - 1 Club Tijuana
FT
02:00
Toluca 0 - 1 Cruz Azul
2T
02:10
Pachuca 1 - 1 Mazatlán
2T
04:10
Atlas Chivas del Guadalajara
Morocco - Botola
17:00
Fath Union Sport Renaissance Zemamra
19:00
Maghreb Fès Wydad AC
21:00
Moghreb Tétouan Youssoufia Berrechid
21:00
Raja Casablanca RS Berkane
Pst
Netherlands - Eredivisie
11:15
NEC AZ
11:15
Zwolle Heracles Almelo
13:30
RKC Utrecht
13:30
Sparta Rotterdam Volendam
15:45
Vitesse Fortuna Sittard
Norway - Eliteserien
16:00
Fredrikstad Sandefjord
16:00
KFUM-Kameratene Brann
16:00
Lillestrom Hamarkameratene
16:00
Molde FK Haugesund
16:00
Strømsgodset IF Kristiansund
16:00
Tromso Sarpsborg 08
18:15
Odd Grenland Viking
Poland - Ekstraklasa
11:30
Radomiak Radom Zaglebie Lubin
14:00
Stal Mielec Legia Warsaw
16:30
KKS Lech Poznan Cracovia
Portugal - Liga Portugal
15:30
Portimonense Moreirense
18:00
Estoril Famalicão
20:30
Porto Sporting Lisbon
Portugal - Liga Portugal 2
11:00
União Torreense Académico Viseu
14:00
Tondela Benfica B
15:30
Belenenses Nacional
15:30
Porto B Santa Clara
Qatar - Stars League
16:30
Al-Ahli Al-Wakrah
16:30
Al-Arabi Muaither
16:30
Al-Markhiya Umm Salal
16:30
Al-Rayyan Al-Sadd
16:30
Al-Shamal Al-Gharafa
16:30
Qatar SC Al-Duhail
Romania - Liga 1 Play Offs (Play-Out)
11:30
Oţelul Galaţi Hermannstadt
16:15
Politehnica Iași UTA Arad
19:00
CFR Cluj Sepsi OSK
Russia - Premier League
12:00
Terek Grozny Pari Nizhny Novgorod
14:15
Spartak Moscow Lokomotiv Moscow
17:15
Dynamo Moscow Zenit
19:30
Baltika Kaliningrad CSKA Moscow
Serbia - SuperLiga
16:30
Vojvodina Crvena Zvezda
17:00
Napredak Kruševac Radnički 1923
18:30
Partizan TSC
Slovakia - First Football League
16:30
DAC 1904 Dunajská Streda Slovan Bratislava
Spain - Primera División
13:00
Cádiz Mallorca
15:15
Granada CF Osasuna
17:30
Villarreal Vallecano
20:00
Real Betis Seville
Spain - Segunda División
13:00
Sporting Gijón Villarreal B
15:15
Alcorcón Eldense
15:15
Real Oviedo Tenerife
17:30
Levante Cartagena
17:30
Valladolid Huesca
20:00
Albacete Eibar
Sweden - Allsvenskan
13:00
IFK Värnamo Halmstads
13:00
Malmo A.I.K.Solna
15:30
Djurgarden GAIS
15:30
Hacken IFK Norrköping
Sweden - Elitettan
13:00
Sundsvalls DFF Bollstanäs SK
Switzerland - Coupe de Suisse (Semi-finals)
15:30
Winterthur Servette
Thailand - Thai League 1
11:30
Chiangrai United Ratchaburi Mitr Phol
12:00
Trat Police Tero
13:00
Lamphun Warriors Khon Kaen United
Turkey - SuperLig
14:00
Alanyaspor Istanbulspor
14:00
Pendikspor Kayserispor
17:00
Çaykur Rizespor Ankaragücü MKE
17:00
Trabzonspor Kulubu Gaziantep
Turkey - 1. Lig
14:00
Adanaspor Manisa FK
14:00
Ankara Keçiörengücü Ümraniyespor
14:00
BB Erzurumspor Corum
14:00
Boluspor Altay
14:00
Giresunspor Sakaryaspor as Adapazari
14:00
Göztepe Genclerbirligi
14:00
Kocaelispor Bandırmaspor
14:00
Şanlıurfaspor Eyüpspor
14:00
Tuzlaspor Bodrumspor
Ukraine - Premier League
11:00
Zorya Luhansk Obolon Kyiv
13:30
Kolos Kovalivka Oleksandria
16:00
Kryvbas Kryvyi Rih Metalist 1925 Kharkiv
Uruguay - Primera División (Apertura)
14:00
Miramar Misiones Danubio
19:00
Progreso Liverpool FC
22:00
Cerro Nacional de Football
USA - MLS (Regular Season)
00:30
Columbus Crew 0 - 0 Montreal Impact
FT
00:30
DC United 2 - 1 Seattle Sounders
FT
00:30
FC Cincinnati 2 - 1 Colorado Rapids
FT
00:30
New Eng. Revolution 1 - 4 Inter Miami
FT
00:30
New York City FC 2 - 1 Charlotte FC
FT
00:30
New York Red Bulls 1 - 1 Vancouver Whitecaps FC
FT
00:30
Orlando City 1 - 2 Toronto FC
FT
00:30
Philadelphia Union 1 - 2 Real Salt Lake
FT
01:30
Chicago Fire 0 - 0 Atlanta United
FT
01:30
FC Dallas 2 - 0 Houston Dynamo
FT
01:30
Minnesota United 2 - 1 Sporting Kansas City
FT
01:30
Nashville 1 - 1 San Jose Earthquakes
FT
03:30
Los Angeles FC 0 - 0 Portland Timbers
1T